Przejdź do głównej treści
Rejsy Czartery Szkolenia żeglarskie i motorowodne
JMaster

Pierwszy rejs od a do z Pierwszy rejs od a do z Pierwszy rejs od a do z

Pierwszy rejs od A do Z

Co zabrać ze sobą na rejs?:

  • śpiwór,
  • sztormiak lub nieprzemakalną kurtkę i spodnie,
  • zimową czapkę (również w lecie),
  • składkę do kasy jachtowej na pokrycie kosztów opłat portowych, paliwa do jachtu i prowiantu.

Co będziemy jedli podczas rejsu?

Na jachtach morskich jest lodówka, ciepła i zimna woda w kranie, kuchenka gazowa i piekarnik. Załoga sama przygotowuje posiłki z kupionych wcześniej produktów. Na naszych rejsach często kupujemy gotowe obiady w sklepie z wyrobami garmażeryjnymi więc w trakcie rejsu trzeba je tylko podgrzać.

Dokąd popłyniemy?

To zależy od rejsu. W naszej ofercie są rejsy mające różny charakter:

  • Zatoka Gdańska i okolice z JMaster - są to kilkudniowe rejsy po Zatoce Gdańskiej i okolicach. Zwykle pływamy przez kilka/kilkanaście godzin w ciągu doby, czasami dopływamy do portu po zmroku, ale nie spędzamy całej doby w morzu bez cumowania. Codziennie można uzupełnić zapasy w porcie.
  • Zwiedzamy Szkiery Sztokholmu i Zwiedzamy Danię - są to rejsy po szkierach Sztokholmu lub pomiędzy wyspami duńskimi. Najczęściej organizujemy je w czerwcu lub lipcu, kiedy dni są najdłuższe. Nie ma co liczyć na nawigację opartą na światłach nawigacyjnych ponieważ słońce zachodzi na krótko. Będzie za to żegluga pomiędzy wyspami, co zapewni niezapomniane widoki.
  • Bałtyk z JMaster -  tu można się spodziewać dużej ilości pływania i wielu godzin na morzu. W trakcie rejsu zdobędziesz sporo godzin stażu wymaganego na wyższe stopnie żeglarskie i motorowodne potwierdzone opinią z rejsu. Zdobędziesz doświadczenie żeglarskie w czasie żeglugi w dzień i w nocy, nauczysz się interpretować światła nawigacyjne statków, latarni morskich i wszelkich znaków nawigacyjnych. Poznasz zasady prowadzenia nawigacji.

W trakcie rejsów wszyscy na zmianę sterujemy jachtem i staramy się utrzymać wskazany przez kapitana kurs. Należy pamiętać o tym, że trasa jest uzależniona od pogody. W niektórych przypadkach pogoda może uniemożliwić realizację planu rejsu. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc czasami zostaniemy w porcie również jeżeli zaplanowane było wypłynięcie w morze lub popłyniemy w inną stronę niż wynika to z planu rejsów. 

Pierwszy rejs od a do z
JMaster Newsletter JMaster
Interesują mnie: *
Czartery
Rejsy
Szkolenia
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
JMaster nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu