Przejdź do głównej treści
Wynajem jachtów, organizacja rejsów morskich
JMaster

Bałtyk z JMaster Bałtyk z JMaster Bałtyk z JMaster

Bałtyk z JMaster to cykl naszych zagranicznych rejsów rozpoczynających i kończących się w krajach Morza Bałtyckiego.

Trasa

Trasa, jak zawsze jest uzależniona od warunków atmosferycznych.

W trakcie rejsu zdobędziesz staż morski wymagany na wyższe stopnie żeglarskie i motorowodna potwierdzone opinią z rejsu. Zdobędziesz doświadczenie żeglarskie w czasie żeglugi w dzień i w nocy. Nauczysz się interpretować światła nawigacyjne statków, latarni morskich i wszelkich znaków nawigacyjnych. Poznasz zasady prowadzenia nawigacji.

Odwiedzimy ciekawe miejsca, takie jak Kalmar czy Visby.


Kalmar to miasto zamieszkane już w czasach prehistorycznych, a najstarsze ślady działalności człowieka pochodzą z epoki kamienia. Pierwsze pisane wzmianki o mieście Kalmar w Szwecji datowane są na XI wiek. W czasach średniowiecza Kalmar w Szwecji był ważnym portem i twierdzą broniącą jej południowej granicy. Miasto nie jest duże, ale zachwyca swoim urokiem i piękną, szwedzką czystością. Według starej legendy Olaf II Haraldsson po wygnaniu z kraju popłynął na swoich statkach do Cieśniny Kalmarskiej. Najstarsza pieczęć miasta pochodzi z okresu od 1255 do 1267, co czyni ją najstarszą pieczęcią w Skandynawii. W XII wieku pojawiają się pierwsze wzmianki o wybudowaniu warowni, a właściwie wieży strażniczej i obserwatorskiej. W XIII wieku zabudowania obronne rozwijały się. 13 lipca 1397 roku, na zamku zawarto Unię kalmarską, wiążącą Szwecję, Danię i Norwegię, co uczyniło miasto jednym z najważniejszych w Szwecji. W Kalmarze koronowano wspólnego władcę trzech królestw skandynawskich, Eryka Pomorskiego. 

Wyżywienie

Cena rejsu nie zawiera wyżywienia. Na początku zrobimy składkę na pokrycie tych kosztów.

Dojazd

Łatwa możliwość dotarcia lub powrotu samochodem, promem lub samolotem.

Trasa rejsu
Bałtyk z JMaster : Górki Zachodnie - Kalmar - Visby - Broken - Nyköping
Termin i koszt rejsu
26.06.2021 - 03.07.2021
Ilość wolnych miejsc: 7/8
Bałtyk z JMaster
JMaster Newsletter JMaster
Interesują mnie: *
Czartery
Rejsy
Szkolenia
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
JMaster nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu