Przejdź do głównej treści
Wynajem jachtów, organizacja rejsów morskich
JMaster

Bałtyk z JMaster Bałtyk z JMaster Bałtyk z JMaster

Zatoka z JMaster to cykl rejsów rozpoczynających i kończących się w Gdańsku. Czasami nie trzeba wyjeżdżać daleko (zwłaszcza w dobie pandemii) aby przeżyć fajną żeglaską przygodę.

Jacht

Żeglować będziemy którymś z jachtów z floty Jmaster, a jak będzie więcej chętnych to popłyniemy kilkoma jachtami.

Trasa

Trasa, jak zawsze jest uzależniona od warunków atmosferycznych. 

Odwiedzimy trzy kraje.

Przykładowe trasy:

Gdańsk - Hel - Kołobrzeg - Bornholm - Christians - Karlskrona - Gdynia - Gdańsk,
Gdańsk - Kalmar - Olandia - Gotlandia - Hel - Gdańsk,
Gdańsk - Kłajpeda - Lipawa - Łeba - Sopot - Gdańsk.

W trakcie rejsu :

Zdobędziesz staż morski wymagany na wyższe stopnie żeglarskie i motorowodna potwierdzone opinią z rejsu.
Zdobędziesz doświadczenie żeglarskie w czasie żeglugi w dzień i w nocy.
Nauczysz się interpretować światła nawigacyjne statków, latarni morskich i innych znaków nawigacyjnych.
Poznasz zasady prowadzenia nawigacji.

Zatoka Gdańska

Umowną granicę między Zatoką Gdańską a otwartym morzem wyznacza linia łącząca przylądek Rozewie z przylądkiem Taran na półwyspie Sambia.Na południowym wschodzie granicę Zatoki wyznacza Mierzeja Wiślana. Fragment ograniczony Mierzeją Helską i linią Hel – Gdynia zwany jest Zatoką Pucką. Z kolei najbardziej oddalona na północny zachód część Zatoki Puckiej, to akwen wyraźnie płytszy, na którym na ogół zafalowanie bywa mniej intensywne niż w Zatoce Puckiej. Linię podziału stanowi Rybitwia Mielizna – piaszczysta łacha, ciągnąca się od Kuźnicy do Rewy.

Mierzeja Helska to jedyne na polskim wybrzeżu miejsce, gdzie plaże są także po stronie południowej. Jest najdłuższym polskim półwyspem. Wąskie, 34-kilometrowe pasmo lądu, którego szerokość wynosi do 200 m do 3 km, powstało z kilku wysepek w wyniku działalności morza. W dwudziestoleciu międzywojennym letnicy odkryli uroki mierzei i moda na nią trwa nieprzerwanie do dziś. Kraniec mierzei zajmuje Hel, miejscowość o długiej i bogatej historii sięgającej wczesnego średniowiecza. Podobno w zamierzchłych czasach mieszkańcy zajmowali się korsarstwem. Prawa miejskie, potwierdzone w 1378 roku przez Krzyżaków, Hel otrzymał przypuszczalnie jeszcze przed 1266 rokiem. Od 1454 roku aż do II rozbioru miasto było własnością Gdańska.

Gdańsk, Spot, Gdynia to rozległa aglomeracja łącząca trzy miasta. Pasmem długości 45 km ciągnie się wzdłuż Zatoki Gdańskiej. Trójmiasto cechuje wyjątkowe połączenie przeszłości z teraźniejszością: tysiącletni, zawsze postępowy i kosmopolityczny, pełen wspaniałych zabytków Gdańsk, Sopot, modny ośrodek wypoczynkowy oraz Gdynia: młode, nowoczesne, dynamiczne miasto portowe.

Wyżywienie

Cena rejsu nie zawiera wyżywienia. Na początku zrobimy składkę na pokrycie tych kosztów. Jak starczy czasu to część zakupów zrobimy wcześniej, więc jeżeli masz jakąś specjalną dietę, czegoś nie lubisz to poinformuj nas o tym.

Dojazd

Rejsy rozpoczynają się i kończą w Narodowym Centrum Żeglarstwa, Gdańsk - Górki Zachodnie, ul. Stogi 21

Trasa rejsu
Bałtyk z JMaster : Górki Zachodnie - Kalmar - Olandia - Gotlandia - Hel - Górki Zachodnie
Termin i koszt rejsu
01.05.2021 - 08.05.2021
Wolne miejsca: 6/6
1 300 PLN
Bałtyk z JMaster
JMaster Newsletter JMaster
Interesują mnie: *
Czartery
Rejsy
Szkolenia
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
JMaster nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu