Przejdź do głównej treści
Wynajem jachtów, organizacja rejsów morskich
JMaster

Szkiery Sztokholmu Szkiery Sztokholmu Szkiery Sztokholmu

Na wschód od Sztokholmu, na Bałtyku rozciąga się kraina wysp nazywana szkierami. Szkier (czasami skier, skjer, szer) – to skalista wysepka, powstały w wyniku niszczenia podłoża przez lodowiec. W języku szwedzkim archipelag nazywany jest skärgården, co oznacza ogród wysp. Określenie jest nad wyraz trafne.  Płynąc między wyspami możemy zatrzymać się na kąpiel w Bałtyku lub spacer po porośniętych kwiatami łąkach. Jakby tej krainy nie nazwać, jedno jest pewne – ta kraina jest wspaniała.
Rozciąga się od wyspy Archolma na północy do Landsort  na południu i składa się z 24 tysięcy wysp, które różnią się nie tylko wielkością, ale też urokiem. Scenerie takich wysp to lasy i skały, przystanie, plaże oraz oczywiście domy, domki, na wielu są kawiarenki, butiki, restauracje…  Archipelag to raj dla żeglarzy. 

Nasz rejs zaczniemy i zakończymy w Nyköping oddalonego niespełna 10 km od lotniska Sztokholm-Skavska na którym operuje Ryanair. Oddając cumy ruszymy na północ do wyspy Broken, z pięknym pomostem, kotwicowiskiem w zatoce i pełnym węzłem sanitarnym. A potem kierunek Sztokholm.

Sztokholm to wyjątkowe miasto, które jest w stanie zadowolić każdego. Część załogi pewnie zdecyduje się na ekstremalne emocje w parku rozrywki Gröna Lund, pozostali wybiorą się w podróż w czasie do Vasa Museum lub położonego niepodal muzeum Abby. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby odwiedzić wszystkie te miejsca lub dać się porwać wirowi szwedzkiej stolicy.

Cena rejsu nie zawiera wyżywienia. 

Ilość dni: 7
Staż: około 60-90 h stażu morskiego

Trasa rejsu
Szkiery Sztokholmu : Nyköping-Broken-Södertälje-Sztokholm-Nynäshamn-Nyköping
Termin i koszt rejsu
17.07.2021 - 24.07.2021
Ilość wolnych miejsc: 6/7
Szkiery Sztokholmu
JMaster Newsletter JMaster
Interesują mnie: *
Czartery
Rejsy
Szkolenia
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
JMaster nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu