Przejdź do głównej treści
Rejsy Czartery Szkolenia żeglarskie i motorowodne
JMaster

Rejsy w Sobieszewie Rejsy w Sobieszewie Rejsy w Sobieszewie

Z roku na rok wzrasta ilość osób odwiedzających Wyspę Sobieszewską. Budowa przystani żeglarskiej ułatwiła uprawianie sportów wodnych wzbogacając ofertę skierowaną do turystów i osób odwiedzających Wyspę. Zachęcamy do poznawania uroków Wyspy i Zatoki Gdańskiej z innej perspektywy. Proponujemy jednodniowy czarter jachtu żaglowego z mariny w Sobieszewie. Jacht możesz prowadzić sam – jeśli masz odpowiednie uprawnienia lub możesz skorzystać z pomocy jednego z naszych zawodowych skiperów.

 

 

Jednodniowa wycieczka to szereg możliwości – manewrowanie na Wiśle i wzdłuż pięknych plaż, odwiedzenie centrum Gdańska połączone z możliwością podziwiania portu pełnego olbrzymich morskich statków, Westerplatte i gdańskiej Starówki z innej perspektywy. Można również odwiedzić Gdynię, zacumować przy molo w Sopocie albo wpaść na rybkę w Helu. Pogoda oraz Wasze chęci zdecydują, który z poniższych wariantów zechcecie zrealizować.

Zapisz się na rejs

 

Nasze jachty znajdziesz na Wyspie Sobieszewskiej, ul. Nadwiślańska 39, 80-680 Gdańsk

 

Jeżeli masz patent żeglarza jachtowego,

Wynajmij jacht Albin Ballad, o długości 9,15 m. Jest on łatwy w prowadzeniu zarówno na silniku, jaki i pod żaglami. Jest to bardzo dzielna jednostka, szwedzkiej produkcji. 

Jacht ten czarterujemy osobom posiadającym patent żeglarza jachtowego. Minimalna załoga to 2 osoby, zaś maksymalna 6 osób. 

Koszt czarteru to 600 zł/dzień.

Jeżeli masz patent jachtowego sternika morskiego, 

Zapraszamy do czarteru jachtów o długości do 14 metrów, mogących pomieścić maksymalnie 8 - 10 osób.

Jachty te czarterujemy osobom posiadającym patent Jachtowego Sternika Morskiego. Minimalna załoga to 2 osoby (jachtowy sternik morski + żeglarz jachtowy)

Koszt czarteru na jeden dzień większego jachtu to 1200 zł.

Jeżeli nie masz patentu,

Jeżeli nie masz patentu lub nie chcesz brać na siebie odpowiedzialności za załogę i jacht, skorzystaj z pomocy zawodowego skippera.

Wynająć sternika, czy samemu poprowadzić jacht?

Czarterując jacht ponosisz odpowiedzialność nie tylko za załogę, ale również za poprawność manewrowania jachtem i ewentualne uszkodzenia sprzętu. Wypływając na wody morskie, trzeba wiedzieć co i jak zgłaszać do Kapitnatu portu. Należy pamiętać o przestrzeganiu prawa drogi morskiej.

Nasi sternicy mają bogate doświadczenie w prowadzeniu jachtów i znają przepisy lokalne. Jeżeli są na pokładzie to odpowiadają za prawidłowe przeprowadzenie jachtów. Nie oznacza to jednak, że wszystko robią sami. Wszystkie osoby na pokładzie stanowią załogę jachtu, uczestniczą w stawianiu żagli i sterowaniu. Koszt zatrudnienia skippera na jednodniowy rejs to 400 zł. 

Czy można przyjechać dzień wcześniej i zanocować na jachcie

Tak, można. Jacht są przygotowanie do nocowania podczas rejsów. Jest kuchnia, lodówka, ogrzewanie, toaleta itp. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami. Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły.

Co jest wliczone w cenę czarteru jachtu

  • Czarter jachtu,
  • ropa zużyta podczas manewrów portowych. 
  • Ubezpieczenie jachtu i załogi

Co nie jest wliczone w cenę

  • Nie jest wliczona ropa zużyta przez silnik poza manewrem wyjścia i wejścia do portu
  • Opłaty portowe w innym porcie niż miejsce przekazania jachtu
  • Uszkodzenia jachtu podczas manewrów (tylko rejsy bez naszego sternika)
  • Uszkodzenia spowodowane przez nieostrożność załogi (np. utopiona korba do kabestanu)
  • wykorzystywanie jachtu do szkolenia z manewrowania jachtem

A co jeżeli będzie brzydka pogoda...

Jeżeli warunki atmosferyczne uniemożliwią wypłynięcie z portu (wiatr 6 B lub silniejszy, burza przez cały dzień) to zwrócimy całą wpłaconą kwotę lub ustalimy inny termin czarteru jachtu

Jeżeli ze względu na pogodę trzeba będzie poczekać z wypłynięciem z portu to zmienimy godzinę początku i końca czarteru.

Odwołanie lub zmiana terminu

Odwołanie i zmiana terminu czarteru z innych przyczyn niż opisane wyżej są możliwe najpóźniej 1 dzień przed początkiem czarteru, za dodatkową opłatą. Dodatkowa opłata wyniesie 40% ceny w przypadku odwołania czarteru i 25% w przypadku zmiany terminu.


Dodatkowe informacje:

 

Ubranie:
Należy zabrać ze sobą wygodne i ciepłe ubranie. Nawet w ciepły letni dzień należy zabrać ze sobą kurtkę i czapkę. 

Wiek uczestników:
Brak ograniczeń, ale osoby poniżej 18 roku życia powinny przebywać na jachcie pod opieką rodziców.


Kontakt:
jmaster@jmaster.pl
+48 601 725 117

 

 

Rejsy w Sobieszewie
JMaster Newsletter JMaster
Interesują mnie: *
Czartery
Rejsy
Szkolenia
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
JMaster nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu