Przejdź do głównej treści
Rejsy Czartery Szkolenia żeglarskie i motorowodne
JMaster

Bodo -Trondheim Bodo -Trondheim Bodo -Trondheim

Rejs zaczynamy w Bodo, które w 2024 r. jest Europejską Stolicą Kultury. Co dalej przed nami? Żelazne punkty programu to:

  • Wyspa Lovund, na której można zobaczyć jedną z największych w Norwegii kolonii maskonurów, zdobyć szczyt Lovundfjellet o wysokości 625 metrów, z którego rozpościera się widok na Archipelag Helgeland, popodglądać rodzimą hodowlę łososia.
  • Lodowiec Svartisen to drugi największy norweski lodowiec, którego obłędnie ultraniebieski jęzor (Svartis oznacza właśnie ten głęboki, hiperniebieski, że aż prawie czarny odcień lodu) spływa do Holandfjorden – tu planujemy rozprostować nogi na porządnym spacerze i zachłysnąć się mroźnym powietrzem w środku lata.
  • Destylarnia na niewielkiej wysepce Myken to pierwsza (i bardzo młodziutka, bo zaledwie 10-letnia) na świecie arktyczna destylarnia, w której można spróbować ginu i whisky prosto z dębowej beczki.

Podczas całej trasy rejsu będziemy oglądać ukryte na końcu świata małe rybackie osady i piękną dziewiczą przyrodę. Rejs zakończymy w dawnej stolicy Norwegii, Trondheim. Cała trasa rejsu przebiega wzdłuż norweskiego wybrzeża, co oznacza, że rejs jest odpowiedni dla tych, którzy boja się choroby morskiej lub nie lubią żeglować po otwartym morzu. Jednocześnie jest to jeden z bardziej „żeglarskich” odcinków wzdłuż norweskiego wybrzeża – przed nami ponad 300 mil morskich żeglugi.

Termin: 26.07 – 03.08

Koszt: 2400 zł koja + składka ok 1500 zł + loty. Składka jachtowa obejmuje koszt paliwa, portów, wyżywienia kupowanego przez załogę.

Jacht: Reset – 2 osoby śpią w mesie

Kapitan: Anna Sykson

Informujemy iż, wszystkie nasze rejsy są rejsami stażowo-szkoleniowymi. Mają one na celu rozwój praktycznych umiejętności żeglarskich. Opinia z rejsu, którą otrzymasz będzie potwierdzeniem zdobytego stażu niezbędnego do uzyskania patentów i kwalifikacji żeglarskich. Podczas rejsu będziesz członkiem załogi, a nie turystą. Nie jesteśmy organizatorem rejsów turystycznych, przez co nie jesteśmy „organizatorem turystyki”.

Dla potrzeb rejsów – szkoleń umożliwiamy pobyt i nocleg na jachcie według zasad opisanych w informacjach o rejsie.

 

Trasa rejsu
Bodo-Trondheim
Bodo - Lovund - Svartisen - Myken- Trondheim
Termin i koszt rejsu
26.07.2024 - 03.08.2024
2 wolne koje
Bodo -Trondheim
JMaster Newsletter JMaster
Interesują mnie: *
Czartery
Rejsy
Szkolenia
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
JMaster nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu