Trasa rejsu
Planujemy żeglugę w okolicach Aten. Chcemy zwiedzić Wyspy Sarońskie i popłynąć na Idrę. Gdzie jeszcze? Zobaczymy, to zależy od pogody i od tego, co ustalimy na początku rejsu.
Nie musisz mieć doświadczenia żeglarskiego. W trakcie rejsu zdobędziesz podstawową wiedzę żeglarską.
Jacht
Płyniemy wygodnym jachtem OCEANIS 46 (4 kabiny 2-osobowe), Wyposażenie jachtu zapewni nam komfort podczas żeglugi. Będzie ciepła woda, lodówka, kuchenka z piekarnikiem, bimini w kokpicie, ponton z silnikiem itp. Baterie słoneczne zapewnią nam stały dopływ prądu do akumulatorów.
Wyżywienie
Część artykułów spożywczych kupimy przed rejsem, więc jeżeli macie specjalną dietę i chcecie sami dla siebie kupić prowiant, koniecznie nas o tym poinformujcie zapisując się na rejs. Posiłki przygotowujemy sami z kupionych wcześniej produktów. Każdy uczestnik resju będzie uczestniczył w ich przygotowywaniu.
Dojazd na rejs:
Do Aten najłatwiej jest dolecieć samolotem. Jest sporo połączeń lotniczych z różnych miast w Polsce. Rejs rozpoczynamy w marinie Alimos, Ateny, Grecja. Jacht będzie na nas czekał od godziny 1500. Na koniec rejsu wrócimy do tego samego portu w piątek wieczorem, ale na jachcie możemy zostać do godziny 0900.
Cena nie zawiera:
- dojazdu na rejs
- PPP (Prowiant, Porty, Paliwo)
- kosztu sprzątania jachtu po rejsie (200 Euro/jacht (dzielone na wszystkich uczestników rejsu)
Na początku rejsu robimy składkę do kasy jachtowej na pokrycie wydatków związanych z rejsem. Kapitan nie uczestniczy w składce. Wysokość składki zależy od faktycznie wydanej kwoty, na co ma wpływ ilości godzin pracy silnika i webasto, wysokości opłat portowych i kosztu artykułów spożywczych. Najczęściej składka wynosi poniżej 200 EURO/osobę.