Przejdź do głównej treści
Rejsy Czartery Szkolenia żeglarskie i motorowodne
JMaster

Rejs po Szkierach Sztokholmu Rejs po Szkierach Sztokholmu Rejs po Szkierach Sztokholmu

Na wschód od Sztokholmu, na Bałtyku rozciąga się kraina wysp nazywana szkierami. Szkier (czasami skier, skjer, szer) – to skalista wysepka, powstały w wyniku niszczenia podłoża przez lodowiec. W języku szwedzkim archipelag nazywany jest skärgården, co oznacza ogród wysp. Określenie jest nad wyraz trafne.  Płynąc między wyspami możemy zatrzymać się na kąpiel w Bałtyku lub spacer po porośniętych kwiatami łąkach. Jakby tej krainy nie nazwać, jedno jest pewne – ta kraina jest wspaniała.
Rozciąga się od wyspy Archolma na północy do Landsort  na południu i składa się z 24 tysięcy wysp, które różnią się nie tylko wielkością, ale też urokiem. Scenerie takich wysp to lasy i skały, przystanie, plaże oraz oczywiście domy, domki, na wielu są kawiarenki, butiki, restauracje…  Archipelag to raj dla żeglarzy. 

Nasz rejs zaczniemy i zakończymy w centrum Sztokholmu. Podczas tygodniowego rejsu będziemy żeglować po osłoniętych od fali wodach pomiędzy wyspami.

Sztokholm to wyjątkowe miasto, które jest w stanie zadowolić każdego. Można odwiedzić park rozrywki Gröna Lund lub zwiedzić Vasa Museum lub muzeum Abby. 

Termin: 29.06-06.07.2024

Koszt: 1700 zł koja + składka jachtowa (szacujemy ok 1000 zł) + dojazd. Składka jachtowa obejmuje koszt paliwa, portów, wyżywienia kupowanego przez załogę, a także transit log (50 zł od osoby)

Jacht: Migotka

Kapitan: Jarosław Sykson

Informujemy iż, wszystkie nasze rejsy są rejsami stażowo-szkoleniowymi. Mają one na celu rozwój praktycznych umiejętności żeglarskich. Opinia z rejsu, którą otrzymasz będzie potwierdzeniem zdobytego stażu niezbędnego do uzyskania patentów i kwalifikacji żeglarskich. Podczas rejsu będziesz członkiem załogi, a nie turystą. Nie jesteśmy organizatorem rejsów turystycznych, przez co nie jesteśmy „organizatorem turystyki”.

 

Trasa rejsu
Szkiery Sztokholmu
Sztokholm - Borkum - Uto - Oya - Sztokholm
Termin i koszt rejsu
06.07.2024 - 13.07.2024
1 wolna koja
1 700 PLN
Więcej informacji
Rejs po Szkierach Sztokholmu
JMaster Newsletter JMaster
Interesują mnie: *
Czartery
Rejsy
Szkolenia
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
JMaster nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu